Mashinky.cz

Aktualizace, která nám přinese nový obsah!

Jak už se někteří z vás určitě dočetli, tak je pro nás nachystána super aktualizace s novým obsahem do hry! Update je naplánovaný na 6.října 2019, takže za necelý měsíc a je opravdu na co se těšit!

Z toho mála co bylo zatím prozrazeno je více než jasné, že se dočkáme dalšího dopravního prostředku a to právě silničních vozidel! I z naší malé ankety zde na fóru vyplynulo, že si hráči přejí nejvíce právě tento typ obsahu.

Zatím nevíme kolik a jaká konkrétní vozidla budou přidána, ale vývojáři usilovně pracují na tom, aby jich právě v den aktualizace přidali co nejvíce. Hlavní prioritou jsou však pro začátek vozidla pro osobní a lehkou dopravu. Což by logicky mohlo znamenat přeprava cestujících (autobusy), přeprava pošty (poštovní vozy) a třeba obecná přeprava zboží?

Zaměření bude hlavně na rané éry, takže s těžkým průmyslem, který přichází na řadu až v pozdějších érách nemusíme počítat. Spíš bude překvapení, pokud bude možné přepravovat vozidly uhlí a dřevo, jak je tomu právě v první éře.

Každopádně to bude super zpestření a pro někoho další možnost jak ulehčit železniční síti.

Silniční vozidla a novinky

 • Své dopravní impérium si budete moci rozšířit o silniční vozidla: kupovat a spravovat autobusy a nákladní automobily
 • Odemykání nových a výkonnějších vozidel bude na stejném principu jako s vlaky, tedy postupem do dalších epoch, některá vozidla budou však přidána až později v dalších aktualizacích
 • Pro veřejnou dopravu je možné využít existující městskou silniční síť nebo můžete spojit města s vašimi vlastními silnicemi, k dispozici budou také silniční mosty a tunely
 • Budete se moci projet v jednom ze svých silničních vozidel a užít si realistickou krajinu
 • Pro silniční vozidla existuje nová fyzika, ale také zlepší realistické chování vlaků
 • Můžete kombinovat železniční stanice se zastávkami na silnici a inventář bude sdílen
 • Vozidla elegantně zabírají každý kousek zastávek, můžete je stavět stejným způsobem jako vlakové nádraží a navrhnout si třeba vlastní zastávky
 • Železniční přejezdy budou zajišťovány automatickými závorami, které se spustí jakmile vlak vjede do bloku (takže u vlaků s vysokou rychlostí může umístění železničního signálu příliš blízko k železničnímu přejezdu silnice způsobit nehodu)

Video a pár screenshotů k dané aktualizaci máte níže 🙂

Jako další vylepšení pro zkrácení čekání na tuto super aktualizaci byla přidána novinka v podobě „Šablon“.

Šablony

 • Tato funkce umožňuje vytvářet šablony nebo plány a snadno je používat kdekoli na mapě
 • Můžete je také snadno sdílet prostřednictvím textového nebo Steam workshopu, abyste mohli inspirovat spoustu lidí svou kreativitou nebo získat nejnovější nápady od herní komunity
 • Tímto způsobem budete brzy mít perfektní balíček křižovatek a návrhů stanic, abyste si mohli vybudovat dopravní imperium ještě rychleji!

Už máte nějaký super složitý vlastní návrh křižovatky? Podělte se o něj na fóru v sekci obrázky 🙂

Jako inspiraci přikládám šílenost od uživatele jtrucker.jt

One thought on “Aktualizace, která nám přinese nový obsah!

 1. Krtek

  Ty screenshoty vypadají dobře a vydání silničních vozidel bude paráda, aspoň nebude okolí železnice mrtvé. Nebojím se, že brzy po vydání aktualizace se na silniční dopravu vrhnou i fanoušci z herní komunity a vzniknou další zajímavé kousky, stejně jako tomu je u dopravy železniční ve hře :). Ty šablony jsou zajímavé, mimochodem ta z obrázku se bude těžko někam stavět, zabere velkou plochu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..