Mashinky.cz

Anketa: mapové ikony

Ahoj Mashinkáři!

Honza prosí hráče Mashinek o spolupráci, protože vzhledem k nedávné aktualizaci došlo i k úpravě mapových ikon, což mělo za následek super zpětnou vazbu od komunity. Zveřejnil i náhled jak by tato novinka mohla vypadat.

Last 2 days I've got some valuable feedback on the new map icons style and decided to try something else.What about old style icons, but with smart filtering & placement so they can't overlap?

Zveřejnil(a) Mashinky dne Pátek 13. března 2020

 

Následuje ještě jeden náhled, který nám více přibližuje zamýšlenou změnu. Následně nezapomeňte na konci článku zahlasovat a případně okomentovat, protože i váš hlas může ovlivnit jak mapové ikony budou ve hře vypadat.

Jan V. měl na Facebooku dobrý postřeh k návrhu výše:

Co takhle kdyby to zobrazovalo jen „první viditelný level“. Když člověk pak nahne kameru, zobrazí to víc. Pointa je v tom, že by to neobrazovalo box za boxem. Jen ten první. Dle mého přehlednější než obě varianty.

A Honza následně reagoval ve smyslu, že nemáme brát ukázku doslova:

Obrázek byl pouze pro ukázku toho, co úprava dokáže. Ne skutečná situace. Skrytí titulku za jiným titulkem by ztěžovalo hledání „jiné pily“, takže raději vyvažuji nadmořskou výšku kamery, když například tyto údaje skryji a místo celých titulků ponechám pouze ikonu…

Chcete ikony ve starém vzhledu a s chytrým filtrováním a hlavně s umístěním tak, aby se nikdy nemohly překrývat?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

5 thoughts on “Anketa: mapové ikony

 1. Tukan_cz

  Jenom bych změnil bourání elektrických sloupů. Když ho chci zbourat musím najet myší přímo na něj, což je obtížné. Bylo by lepší, kdyby to fungovalo jako u buldozéru. Prostě najedu na políčko a zbourá se. Nemusel bych půl hodiny hledat, kde je přesně umýstěný. Jinak ten update povedl! Předem díky za odpověď!

 2. MacGregor

  K novým ikonám mám výhrad několik:

  1. Počty surovin místo čísel u továren vypadají hezky a asi si na ně zvyknu, ale stejně by stálo za to zvážit možnost přepnout na ten či onen styl.

  2. U měst se číslo zobrazující počet domů nyní uvádí bez pozadí – což je činí nečitelné při jakémkoliv jen trochu větším oddálení.

  3. Při vybrání depa se skryjí ikony vlaků, co6 je naprostý nesmysl a velmi to stěžuje jejich správu.

 3. Vedecko

  Velmi oceňuji práci, kterou tomu věnujete, hodně mě to baví, ale mám pár „zlepšení“ 🙂

  – Chytré ikonky ano, ale hodně bych ocenil možnost ruční volby, protože chytré nastavení vychází nejspíš z pozice myši, jenže když jezdím po mapě a hledám vhodnou kombinaci co kam odvezu (typicky železo+uhlí+dřevěnéúhlí+slévárna+ocelárna+výrobna je na větších mapách dost složité ideálně naplánovat), tak se mi zobrazení neustále mění a často je to k nasrá.. 🙂 Takže bych uvítal možnost ručního nastavení co zobrazit a co ne – průmysl/obchody/města/nádraží/vlaky.

  – Ideálně i mít volbu jestli ukázat název+suroviny nebo jenom suroviny. Název města, nádraží, růmyslu, ani vlaku v drtivé většině nepotřebuju. Název by mohl být zapínatelný plošně jednou ikonkou, není potřeba to dělat pro všechno zvlášť.

  – Ikonky surovin místo čísel vypadají hezky, ale je to nepraktické. Půlky jsou často nečitelné. Prosím o možnost to přepnout.

  – Množství surovin u vlaku dřív bylo aktuální stav / max. stav, teď je to jenom aktuální stav. Prosím možnost to přepnout.

 4. petrp2018

   možnost  i ručního nastavení,  např. tím, že kliknu na závod, důl, město,vlak a pod., a zobrazí se ikona s údaji.,po kliknutí zase zmizí.

  Zbytečné texty u přejmenování nádraží např.“Uhelný důl Strakonice“ zní „Uhelný důl Strakonice u města Strakonice“ Jinak souhlasím s názorem kolegy „Vedecko“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..