Mashinky.cz

Vlastní mapy v Mashinkách

Už se nám to opět blíží. Čeká nás další update a v něm můžeme očekávat možnost generování (vytvoření) vlastních map [custom maps]. Takže si budeme moci zahrát na mapě, která bude dle reálného vzhledu. Jako první by se s jistotou měla objevit mapa Evropy, zda-li jich bude více ihned po aktualizaci, to už ví jen vývojáři.

Usilovně pracují na scénářích, což není vůbec jednoduché a je s tím spojeno více práce, než by se na první pohled mohlo zdát. Což je další dobrá zpráva!

Každopádně jakmile se ke mě donese další informace o obsahu, na který se budeme určitě všichni těšit, budete informováni. 🙂

Vygenerovala se někomu náhodně mapa, která připomínala něco zajímavého nebo měla rovnou podobnost s nějakou reálnou krajinou? Podělte se.

8 thoughts on “Vlastní mapy v Mashinkách

 1. ROMBRA

   

  Zdravím přátelé mashinek, po všech Farcryech apod. jsem se dostal ke hře,které jsem úplně podlehl (naprostý relax, balzám na duši).Odehrál jsem spoustu hodin, vytvořil celou řadu variant a stále je k čemu se vracet a vylepšovat,či postavit úplně jinak. Taky jsem zaznamenal několik věcí, které bych nazval nápady ke zlepšení hry (které bych rád ve hře měl). Tak tedy postupně: „Mosty“… uvítal bych možnost zvolit si libovolnou barvu ocelového mostu. U kamenných viaduktů by se mi líbila možnost stavby taky do zatáčky. Taky by mohlo být víc variant (například dřevěný vůbec nestavím). A ještě by bylo dobré,pokud by se mosty mohli křížit. „Nádraží“… Přejmenuji-li nádraží,nebo město k němuž náleží,bylo by dobré pokud by to bylo vidět i na cedulích např. Brno, tak by na nástupišti i nádražní budově byl vidět nápis Brno. Jedu-li kamerou nad vlakem, pak bych uvítal možnost vypnout popisky, abych si mohl nerušeně vychutnávat krajinu (v 3D pohledu bych popisky zrušil úplně a nechal bych je pouze v pracovním modu). „Barvy“… Je fajn měnit barvu vlaků, jenže spolu s ním se např. Do modra změní i popisky, nástupiště atd. Já bych uvítal možnost volby barvy pro každou vlakovou soupravu samostatně a aby se změnila pouze u vlaku(ve hře by pak všechny míjející se vlaky nevypadali stejně).Barva pro popisky a třeba i nástupiště by se taky mohla volit samostatně (koneckonců každé nádraží by se tím mohlo lišit a nevypadali by taky všechny stejně). „Budovy“… zbourat cestu,nebo domek se dá,ale nelze zbourat město, ani fabriku, či důl. Po té,co vytvořím mapu,zajistím plynulou dopravu všech potřebných surovin, mi jich stejně na mapě zbude spousta nepoužitých nadbytečných a nebo strategicky nevhodně umístěných. „Stromy“ … (jsou úžasně vytvořeny), přesto jsem si postavil mapu rozdělenou na tři oblasti sever, střed tvořený velkou vodou, které říkám moře s několika ostrovy a jih. Docela by se mi líbilo, kdyby se do nabídky stromů přidali i nějaké palmy, aby se dalo docílit úplně jiného rázu krajiny (pojedete-li vlakem třeba do Turecka, taky to tak uvidíte). A ještě poslední nápad: „Voda“… uvítal bych možnost stavět řeku někde vysoko na kopci a postupně ji svést do údolí s možností,když udělám v krajině větší zlom, tak by vznikl i vodopád, též aby bylo vidět, že teče jedním směrem. Nynější možnost je vyhloubit strouhu a vznikne pomyslná řeka, jenže vlny v takovéto řece působí nepřirozeně. Tak snad si to přečte i autor hry, nebo nějaký jeho kolega a udělají mi radost při některé z následujících aktualizací…

   

 2. ROMBRA

   

  Ještě mám doplňující nápad: Za zajímavou věc bych viděl možnost umístění nějakých zvířat (například, jedu-li vlakem a míjím louku, tak bych na ní někde rád zahlédl třeba pasoucí se srnky. Co se týká lidí ve městě, souhlasím s názorem, že by to neúnosně mohlo zatížit starší typ PC sestavy, ale pokud by byla možnost záložky v níž by byli lidi, zvířata a jiné (třeba i věci na nástupiště), které by si každý hráč sám mohl libovolně a podle možností umisťovat do mapy, tak by to podle mě docela oživilo celou hru. A když už tady uvádím pár nápadů, nemohu se vyhnout ještě jedné věci, která by se mi osobně hodně líbila. Vykládají-li de vagóny třeba s kládami, deskami atd. je to znázorněno vyprázdněním vagónu…,za zajímavé bych viděl, pokud by se vedle nástupiště mohla umístit rampa, nebo řekněme betónová plocha na níž by se při vykládce objevily hromady klád, narovnané řezivo, či hromada uhlí.

   

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..