Mashinky.cz

Technická zajímavost + odhalení nového vagónu!

Ahoj Mashinkáři!

Takový první pokus komunitě přinést i něco z technického zákulisí Mashinek nám poodhalil nový typ vagónu*(o kterém se dočtete níže). V případě zájmu nám bude Honza sem tam představovat různé technické zajímavosti s kterými se setkává při programování a řešení různých překážek které jej u Mashinek potkají.

Při importu nových modelů Honzu rušil šum při filtrování stínů (šum sám o sobě je nezbytný pro měkké stíny – soft shadows).

Řešení, které nalezl, je použití jakéhosi procedurálního šumu, který je na rozdíl od náhodného více koherentní a vhodný pro další zpracování obrazu.

Níže si můžete porovnat výsledky 😉

Určitě dejte vědět, zda by vás čas od času nějaké technické detaily zajímaly.

Každý komentář tady na stránkách a zpětnou vazbu buď předáváme týmu lidí kolem Mashinek nebo reagují rovnou sami jak můžete vidět v poslední době na fóru 😎

*Odhalení nového typu vagónu!

Ať už úmyslně nebo ne, Honza nám díky této technické zajímavosti odhalil nebo spíš potvrdil informaci, kterou máme k dispozici na roadmapě! Dle obrázku je krásně vidět tzn.“cibulák“, který slouží k přepravě sypké směsi. O jaký materiál se jedná?

S největší pravděpodobností půjde o vagón pro přepravu cementu! Přepravovat se musí samozřejmě i vápenec, který slouží k výrobě právě cementu a převáží většinou se ve vagónech, které jsou označovány jako výsypné.

Nebo bude vizuálně stejný pro obě komodity? K čemu bude cement sloužit? Co myslíte? 😯 

Takže s tímto novým obsahem se nám opět zpřístupní další achievementy.

Vápencový sochař
bez popisku
Betonová pyramida
bez popisku
Betonová džungle
bez popisku

Jaké si myslíte, že budou požadavky pro splnění zmíněných achievementů? 🙄 😉 

2 thoughts on “Technická zajímavost + odhalení nového vagónu!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..