Mashinky.cz

Nepovolený obsah v Mashinkách!

Již je to opět nějaký čas co se událo něco většího ve hře a tak od přidání silničních vozidel se Honza zaměřil a na něco trošku z jiného soudku než je nový obsah či oprava bugů.

Věnoval se i trochu nemilé činnosti kde byl nucen odstranit několik MODů, které porušují licenci jiných autorů a her, zejména super hry Transport Fever.

„Nejde jen o licence, jde o princip. Tyto krásné 3D modely byly použity pro vytvoření modů do Mashinek bez svolení samotných autorů oněch 3D modelů a v jednom případě se dokonce jednalo o model přímo z vanila hry Transport Fever. To se prostě nedělá.

Jelikož jsem se vždy snažil jednat férově a respektuju a obdivuju práci autorů jiných her, nezbývalo než všechny takto vytvořené mody do Mashinek ihned zabanovat.“

Honza se omluvil za problémy všem hráčům, kteří tyto mody používali a hlavně všem původním tvůrcům, ač na tom nese ten nejmenší podíl.

Uložené hry budou dál funkční a hra byla upravena tak, aby chybějící lokomotivy neodstranila, ale nahradila Porterem a poslala do depa (při zachování seznamu příkazů, obsahu vagonů apod.).

Celá hra a její vývoj je v duchu poctivého a pečlivé práce, tak snad se tímto ojedinělým a dnes moc už nevídaným způsobem tvorby nakazí i naše komunita. Snad to můžeme brát jako malé pochybení a nevědomost uživatelů, kteří tyto modely odcizili.

Zdroj: Steam – Mashinky – Jan Zelený

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..