Mashinky.cz

Novinka v podobě pomocného zvýraznění

Jak nám usnadnit hraní, asi takovou otázku si Honza pokládá sem tam a taky dle toho vypadá jeho práce. Vylepšování, úpravy, opravy, změny, to vše na základě zpětná vazby od komunity a nebo jen prosté uvedení svých myšlenek do samotné hry.

Taky se vám občas stane, že po mapě bloudíte nad tratí, obzvláště když jste si dali tu práci a máte ji prakticky přes celou mapu? Nebo máte problém s odhadem výšky terénu, kdy vám přijdou dva vzdálenější body na mapě ve stejné úrovni a nakonec překonáváte příkopy mostem navíc s tunely v kopcích? 😀 Tak teď už nebudete muset, alespoň ne tak naslepo.

Honza si pro nás nachystal ve hře několik šikovných zvýraznění.

Jako první zmínka, že se na něčem takovém aktuálně pracuje byla na Facebookové stránce Mashinek 27.října. Jednalo se o krátký gif, který názorně ukazuje rozdíl v barevném zvýraznění různé výšky terénu při editaci.

Working on several overlays to make things easier.Today it is about terrain height overlay 😉

Zveřejnil(a) Mashinky dne Neděle 27. října 2019

 

Následně jsme mohli zaregistrovat 31.října kde se zmínil o usnadnění práce a zároveň snažší pochopení návěstidel (která mi osobně mimochodem dělají stále problém a proto nepoužívám žádné složité kombinace :D). Vizualizace bloku mezi návěstidly je velice dobrá pomůcka!

I'm still thinking how to help you with signaling so visualization of blocks is the next step on this journey… it is already in your game when using signal tools.

Zveřejnil(a) Mashinky dne Čtvrtek 31. října 2019

 

No a v neposlední řadě 9.listopadu tu máme ukázku jaké super zvýraznění je u trasy jednotlivých vozidel a lokomotiv! Zvýraznění trasy je dokonce až pro 2 destinace. Hlavně je potřeba si uvědomit, že tento poslední druh zmíněného zvýraznění bylo realizováno na základě požadavku komunity. Což je potvrzuje to, že jsme jako hráči součásti vývoje a rozhodně nás někdo poslouchá! Děkujeme!

Another overlay is coming to the Mashinky! This time (as community asked), it will show vehicles path planned (up to next 2 destinations in route list).It also shows red color when unable to find route.

Zveřejnil(a) Mashinky dne Sobota 9. listopadu 2019

Zdroj: Facebook – Mashinky

One thought on “Novinka v podobě pomocného zvýraznění

  1. Krtek

    Tak Honza Zelený snad v každém rozhovoru zmíní, že komunita kolem Mashinek mu dává stále nové a nové nápady a pravidelně ho informuje o chybách a nedostatcích. Musím říct, že je dobře, že je hlavní vývojář, protože zpětná vazba je rychlá. Co se mě ještě líbí, že ne všechno je ve hře automaticky, ale že si některé nástroje pro usnadnění může hráč buďto vypnout (vůbec nezapnout) a nebo lze některé skrýt.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..