Mashinky.cz

Novinka ohledně úpravy terénu a typů návěstidel

Ahoj Mashinkáři!

Konec roku se blíží, začíná přituhovat a jak by se zdálo, že většina činností se zpomaluje, tak u Mashinek je tomu právě naopak!

Honza nelení a připravuje další novinky 😯 

Jedna z nich je aktualizace pro zlepšení „hráčského pohodlí“, jedná se tedy o funkci, které by měla zjednodušit život a to hlavně v tom, když pokládáte železniční trať.

Při stavbě kolejí tato funkce zajišťuje automatické vyrovnávání terénu. Podobá se například vyrovnávání terénu při stavbě tunelu nebo šablon. Probíhají jen drobné terénní změny, ale určitě to mnohým z vás hodně zpříjemnit hraní.

Takže neočekávejme, že si postavíme dvě stanice vzdálených od sebe přes celou mapu a jedním propojením kolejnicí se vše provede automaticky a hlavně dle našich představ. Ona by to nakonec mohla být i trošku nuda, kdyby jsme ve hře neměli žádné překážky. Že? 😀

No a druhá z nich je také aktualizace pro vylepšení „hráčského pohodlí“, která se týká návěstidel! Honza přemýšlel, jak jejich používání usnadnit, aniž bychom ztratili komplexnost a široké možnosti návěstidel.
Výsledkem je nástroj pro umístění automatického typu návěstidla, který je schopen vybrat vhodný (blokový nebo řetězový) typ návěstidel podle situace.

Stále si můžete zvolit polohu signálu a jeho směr (jednosměrný nebo obousměrný), ale používáním tohoto typu návěstidla bychom se měli vyhnout 99,99% dopravních kolapsů.

Jedna z hlavních informací k těmto vylepšením pro mne byla, že je možnost jejich povolení či zakázání kdykoli ve hře samozřejmostí. 🙂

Co vy na to? 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..